Wybieramy Miłosiernego Samarytanina 2023

Czy znasz lekarza, który autentycznie przejmuje się swoimi pacjentami i walczy o ich zdrowie? Który swoją pracę traktuje jak misję?


Czy znasz osobę, która dostrzega osoby w potrzebie i pomaga im bezinteresownie?


Jeśli tak, to koniecznie napisz do nas, bo szukamy takich osób!

Chcemy uhonorować je Oscarem Miłosierdzia podczas uroczystej Gali i opowiedzieć o nich Światu, po to, aby zainspirować innych ludzi do działania i budować coraz lepszą rzeczywistość.


Weź udział w wyborach „Miłosiernego Samarytanina roku 2023”

 

Głosowanie  odbywa się w dwóch kategoriach:

I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest jedynie pracą zarobkową, ale jest powołaniem i służbą dla potrzebującego człowieka.

II kategoria: osoba, która dostrzega i pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Głosowanie trwa do 31 sierpnia 2023 !

Głosując podajemy:

- imię i nazwisko,

- nr telefonu lub adres mailowy osoby, na którą głosujesz

- oraz koniecznie kilka zdań wyjaśniających, dlaczego uważasz, że ta osoba zasługuje na wyróżnienie.

Na jedną osobę można oddać wiele głosów, zaproś więc innych do udziału w naszym głosowaniu. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby wyróżnione, które otrzymają prestiżową Statuetkę i wyróżnienie „Miłosierny Samarytanin roku 2023”.

Jak oddać swój głos? 

- Listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5,

- Pocztą elektroniczną na adres: samarytanin2023@wp.pl,

- Telefonicznie: 885 512 500 / (12) 263 61 56 - poniedziałek – piątek -> godz. 15.00 – 18.00.

- Korzystając z formularza elektronicznego :

Wybieramy Miłosiernego Samarytanina 2023

polityka-prywatnosci-plebiscyt-wybieramy-milosiernego-samarytanina-roku.pdf

Pobierz plik

Wolontariat św. Eliasza od 15 lat zaprasza do wspólnego budowania kultury miłości poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy i miłosierni, którzy pomagają tak po prostu.

Wspominamy Laureatów Plebiscytu Miłosiernego Samarytanina 2022. 

I jednocześnie przypominamy że głosowanie Wybieramy Miłosiernego Samarytanina 2023 właśnie trwa! 

Odebrała Statuetkę Miłosiernego Samarytanina a 5 minut później zorganizowała lodówkę dla Rodzin z Ukrainy,  którymi opiekowaliśmy się w ubiegłym roku.

O kim mowa? O pewnej kobiecie totalnie zaangażowanej w pomoc drugiemu człowiekowi. To jest właśnie cała Anna Piątek Czajka.

6 maja odbyła się nasza Gala wręczenia Statuetek Miłosiernego Samarytanina. Była wyjątkowa i pełna niespodziewanych sytuacji. Oto jedna z nich: W trakcie Gali  o. Stanisław Wysocki poprosił zgromadzonych o wsparcie Rodzin z Ukrainy, którymi opiekuje się nasze Stowarzyszenie.

Chodziło konkretnie o zebranie środków na kolejną lodówkę, której potrzebowały rodziny mieszkające w hostelu. Wystawiliśmy skarbonkę i … zdjęliśmy ją po chwili bo lodówka już była w drodze!

Pani Ania odebrała Statuetkę Miłosiernego Samarytanina i zaraz po tym jak zeszła ze sceny wykonała jeden telefon, podczas którego zorganizowała lodówkę, której potrzebowaliśmy.Jak to możliwe?

Ona robi takie rzeczy każdego dnia! Anna Piątek - Czajka jest założycielką FundacjI Zmieniamy Niemożliwe. Na co dzień pomaga osobom, które wstydzą się poprosić o pomoc: samotnym matkom, ludziom starszym, osobom niepełnosprawnym fizycznie i intelektualnie.

Osobiście dociera do osób potrzebujących, chorych i w trudnej sytuacji materialnej. Kupuje żywność, leki i ubrania, opłaca rachunki za prąd i gaz. Jest cudowną osobą o wielkim sercu, ale twardo stąpającą po ziemi. Kreatywna, pełna pasji, siły i energii do niesienia pomocy innym.